AKILLI SAKSILAR

Düzenli sulama yapılmadığı takdirde, bitkiler zamanla sararıp solar ve canlılığını yitirir. Özellikle tatil dönemlerinde ev veya iş yerlerinde yalnız kalan bitkilerin başına çok sık gelen bu durum, birçok kişinin çok sevdiği bitkilerinden vazgeçme sebebidir. Az sulama gibi çok sulama da bitkiler için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Çiçekleri sularken ayarı biraz fazla kaçırma, zeminlerin kirlenmesinin yanı sıra, suyu fazla sevmeyen bitkilerin de sararıp solmasına neden olur.

 

Vasso akıllı saksılar, tüm bu problemleri ortadan kaldırmak ve bitki yetiştirmeyi çok daha kolay hale getirmek için özel olarak geliştirildi. Bu saksılar sayesinde çiçek yetiştirmek artık herkes için çok daha kolay olacak. Akıllı sulama sistemi, bitkilerinizin sürekli ve düzenli beslenebilmesine olanak sağlayacak. Özel olarak geliştirilen Vasso akıllı saksılar, su haznesi ve bitkilerin ekildiği toprak haznesi olarak iki bölümden oluşur. Toprak haznesinin altında yer alan su haznesi, saksınızın büyüklüğüne göre farklı su kapasitelerine sahiptir. Su haznesini doldurduğunuzda, yetiştirdiğiniz bitkinin türüne ve ortamın sıcaklığına göre uzun bir süre sulama yapmanıza gerek kalmaz. Toprağın birkaç santimetre altında yer alan Vasso Ponza nem tutma özelliği sayesinde, bitkilerin ihtiyaç duyduğu kadar su ile beslenmesine olanak sağlar.

Akıllı Saksı Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Vasso Akıllı Saksı Sistemleri sayesinde bitki ihtiyacı olduğu kadar su alır, böylece bitki doğru beslenir, köklere dengeli bir biçimde ulaşan su sayesinde bitki gelişimi daha sağlıklı gerçekleşir. Yetiştirdiğiniz bitkinin türüne ve ortamın sıcaklığına göre uzun bir süre sulama yapmanıza gerek kalmaz. Su seviyesi gösterge tüpü sayesinde ne zaman su vermeniz gerektiğini takip edebilmenizi sağlar. Böylece az sulama veya fazla sulama sebebiyle yaşanan bitki ölümü ortadan kalkmış olur. Bitkinin ihtiyacı kadar su kullanıldığından önemli oranda su tasarrufu sağlanır. Sistemde kullanılan, bitkiler için yüksek besin ve mineral kaynağı olan Vasso Ponza sayesinde bitki çok daha canlı ve uzun ömürlü olur. Bitkilerinizi veya toprağını değiştirmek istediğinizde, çıkarılabilir iç hazne sayesinde bitkileri kolayca saksıdan çıkartma, yerini değiştirme, yerine yenisini ekme olanağı sunar. Fazla sulama yapılmasından kaynaklanan zemin kirliliğini ortadan kaldırır. Vasso Akıllı Saksıların dekoratif tasarımı sayesinde, ürünlerin kullanıldığı mekânlar olduğundan daha şık bir görünüm kazanır.

Akıllı Sulama Nedir?

Özel olarak geliştirilen Vasso akıllı saksılar, su haznesi ve bitkilerin ekildiği toprak haznesi olarak iki bölümden oluşur. Toprak haznesinin altında yer alan su haznesi, saksınızın büyüklüğüne göre farklı su kapasitelerine sahiptir. Su haznesini doldurduğunuzda, yetiştirdiğiniz bitkinin türüne ve ortamın sıcaklığına göre uzun bir süre sulama yapmanıza gerek kalmaz. Toprağın birkaç santimetre altında yer alan Vasso Ponza nem tutma özelliği sayesinde, bitkilerin ihtiyaç duyduğu kadar su ile beslenmesine olanak sağlar.

 

Benzer Ürünlerimiz

Aydınlatma Yan Ürünler

Görüntülü Telefon

Dış Stor

Aydınlatmayı ve elektrikli ev aletlerin kullanımını daha keyifli hale getirin. Uzaktan kumandalı prizler ile elektrikli cihazlarınızı da kontrol edebilirsiniz. Motorlu perdelerinizin kumandası...

Kolay ve güvenli bir çözüm seçin. Basit bir diyafondan daha kapsamlı bir çözüm olan görüntülü telefon, bir bakışta ev veya bahçe kapınızı kimin çaldığını görmenizi sağlar.

Havalar iyileşmeye başlar başlamaz, veranda bizi çağırır! Mobilya, bitki, aydınlatma ve aksesuarların kombine edilmesi öğle yemekleri, akşamları veya aile ve arkadaşlarla dinlenmek...

© 2015 SUN STOR. Tüm hakları saklıdır.